3'lü Minyatür Alem Seti -Altın Rengi-

Ürün Kodu : 821
600,00 TL
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Cami kubbelerini alemle taçlandırma halen uygulanmaya devam edilen bir Osmanlı geleneğidir.

   Selatin cami alemleri ise kendisine has döküm teknikleri ve şekilleri ile diğer cami alemlerine göre daha öne çıkmaktadır. Bu örneklerden biri de İstanbul’un yedi tepesinde yer alan, yedi selatin camisinden biri olan Yavuz Sultan Selim Camisi’nin alemidir.

   Bu ürün, Yavuz Sultan Selim Camisi aleminin küçültülmüş minyatür modeli olarak Hediyem İstanbul markası tarafından tasarlanmış ve üretilmiştir.

   Hediyem İstanbul, İstanbul temalı hediyelik ürün tasarımı, üretimi ve bu ürünlerin pazarlama faaliyetlerini yürüten bir Kültür A.Ş markasıdır.

   

  Crowning the domes of mosques with alem, the crescent-shaped finial, is an ongoing architectural tradition that dates from the Ottoman era. 

  Selâtin mosques, in particular, consistently stand out compared to others with their alems created by distinctive casting techniques and unique shapes. One of these pieces adorns the Yavuz Sultan Selim Mosque, one of the seven Selâtin mosques located atop the seven hills of Istanbul. 

  This alem on the Yavuz Sultan Selim Mosque is now offered in a special miniature model designed and created by the brand Hediyem Istanbul.

  Hediyem Istanbul is a Kültür A.Ş. brand, renowned for designing, producing, and executing marketing activities for Istanbul-themed souvenir designs.

  Boyutlar(cm)
  :
  12 x 25 x 12
  Teslimat Bilgisi
  :
  2 gün sonra
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.