Osman Gazi Bronz Efektli Heykel

Ürün Kodu : 1098
55,00 TL
42,00 TL
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Kendi adıyla anılan Osmanlı İmparatorluğu’nun temelini atan Osman Gazi, babasının 1281 yılında vefatı üzerine, 23 yaşında iken Kayı Aşireti’nin başına geçti.  Lakabı “Fahreddin” idi.

  1299 yılında, Osmanlı devletini kurdu. 1326 yılında, Bursa önlerinde vefat etti. Vefat ettiğinde devletin toprakları 4.800 km2’den 16.000 km2’ye ulaşmıştı.

  Ünlü vasiyetinde “Bizim davamız, kuru kavga ve cihangirlik davası değildir. Ben bütün ömrümce İslam’a hizmet için yaşadım.  Bey’lik gece gündüz halkı korumak ve Allah’ın lütfuna mazhar olmak içindir.” diyerek temellerini attığı devletin ana prensiplerini de açıklamıştır. 

  Osman Gazi portrelerinden esinlenerek hazırlanan bu ürün, öncelikle el işçiliği ile kil çamuru kullanılarak heykel haline getirilmiştir. Heykel haline getirilen model,  sonrasında silikon kalıplar ile poli-seramik malzemeden imal edilerek son olarak da selülozik ve su bazlı boya ile özel bir teknik kullanılarak ürüne el ile bronz efekti verilmiştir.  

  Bu ürün, Hediyem İstanbul markası için Atölye Bronz tarafından özel olarak üretilerek tescil edilmiştir.

  Hediyem İstanbul Markası, İstanbul temalı hediyelik ürün tasarımı ve ürün üzerine dekor uygulaması yapan, bu ürünlerin üretimini ve pazarlama faaliyetlerini yürüten bir Kültür A.Ş markasıdır. 

  Boyutlar(cm)
  :
  18 x 20 x 10
  Teslimat Bilgisi
  :
  2 gün sonra
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.