Satış Sözleşmesi

ÖN BİLGİLENDİRME FORMU

 

SATIŞ: 


Sitemizden aşağıda belirttiğimiz koşullar çerçevesinde yurtiçinden alışveriş yapıyorsunuz.
Sitemizden üye olarak veya üye olmadan alışveriş yapabilirsiniz.

Üyelik ile özel ıskonto ve kampanyalarımızdan yararlanabilirsiniz.

Yeni yayın ve kampanyalarımız hakkında e posta adresiniz üzerinden bilgilendirilme yapılacaktır.

Sipariş esnasında fatura, teslimat, iletişim bilgilerinizin doğruluğundan emin olunuz, özellikle e-posta ve telefon numaranızı kontrol ediniz.

Web sitemizden sipariş verdiğinizde mail adresinize bu siparişe dair onayladığınız bilgiler gönderilecektir. Bunların sistemimiz tarafından teyidinden sonra ürün veya hizmet talepleriniz karşılanacak ve size ulaştırılacaktır.

Siparişin verildiği tarih sistemimizin kredi kartından tahsilatı yaptığı veya banka hesaplarımıza sipariş havalelerinin girdiği tarih olarak alınır. Siparişin teslimat süreci bu tarihe göre yapılır. Havale ile alışveriş yapıyorsanız; dekontunuzu 0212 558 11 27 nolu faksımıza ya da e-dekontunuzu bilgi@hediyemistanbul.com adresimize göndermeniz gerekmektedir.


İPTAL:

Siparişinizi tamamen iptal etmek istiyorsanız müşteri temsilcilerimizle görüşmeniz veya bu konu ile ilgili iletişim kısmında belirtilen adresimize e-posta göndermeniz gerekmektedir.

Siparişin tamamen karşılanamadığı durumlarda müşterinin yaptığı ödeme iade edilecek ve bilgi verilecektir.
Siparişin kısmen karşılandığı durumlarda müşteri bilgilendirilir ve bu sipariş için müşterinin isteği doğrultusunda işlemler yapılır. (Bazen müşteri sadece karşılananları gönderiniz ve kalanı için ödememi iade edin şartıyla sipariş verir veya eksik siparişi başka bir ürün ile değiştirin veya tüm siparişi iptal ediniz diyebilir.)

Bir hafta (7 Gün) içinde havalesi yapılmayan siparişler iptal edilir.

 

İADE
Elektronik Ticaret Kanunu çerçevesinde Elektronik Ticarette Sözleşme ve Siparişler Hakkında Yönetmelik ile belirlenen hükümler gereğince iptal etmek istediğiniz siparişler için bilgi@hediyemistanbul.com adresine mesaj gönderebilir, hafta içi 8,00-17,00 saatleri arasında (0212) 568 60 88 numaralı telefonları arayıp, aynı gün içerisinde siparişlerinizi iptal ettirebilir ve ödemenizin aynı gün içerisinde hesabınıza iade edilmesini sağlayabilirsiniz.

Satın alınan ürün veya hizmetin iade şartları tüketici hakları çerçevesindedir. Satın alınan ürün orijinal halde (tekrar satışa uygun), şartlara da uygun olarak bir hafta içerisinde tarafımıza herhangi bir neden göstermeksizin iade edilebilir. Bir haftadan sonra ki bu tarz iade talepleri dikkate alınmayacaktır. İadelerde kargo masrafları tamamen müşteriye aittir. Ödemeli kargolar kesinlikle kabul edilmeyecek, teslim alınmayacaktır. İade edilen ürünün şartlara uygunluğu kontrol edilecek uygun ise geri ödeme sonucun müşteriye bildiriminden itibaren en geç 1 ay içerisinde yapılacaktır. Geri ödemede firmamızın karşılamış olduğu banka aracılık, kargo gibi masraflar düşülecektir.

Ürünlerimizde garanti şartlarında aksi belirtilmedikçe ürünün ambalajı açılırsa, jelatini yırtılırsa, garanti etiketi sökülürse kesinlikle garanti dışıdır, iade alınmaz.

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve 6769 sayılı Sınai Mülkiyet Kanunu ile korumaya alınan haklar kapsamında üretimi ve satışı yapılan ürünlerle ilgili olarak açıkça belli olan üretim hataları dışında iade ve değişim yapılmayacaktır.

Üründe, imalat hataları varsa (forma eksikliği, forma karışıklığı, basılmamış sayfalar... gibi) tüketicinin ürünü iade etme ve yenisini talep etme hakkı vardır. Ürün iadesi konusunda müşteri temsilcilerimizle iletişime geçebilir veya iletişim bilgilerinde belirtilen mail adresimize ( bilgi@hediyemistanbul.com ) konu ile ilgili mesajınızı gönderebilirsiniz.


GİZLİLİK:

Kredi kartı bilgileri sistemimizde tutulmamaktadır. Şifreli olarak alınmakta ve sipariş tutarı tahsil edildikten sonra silinmektedir.


Üyelik bilgileri ve diğer gizlilik gerektiren bilgileriniz başka kişi ve kuruluşlara verilmez.
Üyelik bilgileriniz üzerinde sadece siz işlem yapabilirsiniz.


KARGO ve TESLİMAT:

Bazı yazılım ve hizmete dayalı ürünlerimiz sadece elektronik ortamda sunulmaktadır, ayrıca bir sevkiyatı yoktur. Bu tür ürünler belirtilmiştir. Bu ürünler için tarafınıza elektronik veya matbu olarak resmi evrak ulaştırılacaktır. Ürünün kullanımı için gerekli olan şifreler tahsilat yapıldıktan sonra (max. 2 iş günü içerisinde) gönderilecektir.


Ürünler firmamızın anlaşmalı olduğu kargo firmaları ile tarafınıza ulaştırılacaktır. Siparişlerinize ait kargo masrafları siparişinize dahil edileceğinden teslimat esnasında ayrıca kargo ödemesi yapmayınız. Teslimat için isteğe bağlı listelenen kargo firmalarının dışında özellikle istediğiniz bir kargo firması var ise müşteri temsilcilerimizle iletişime geçiniz.

Kargonuzu teslim alırken hasarsız aldığınızdan emin olmalısınız. Teslim aldıktan sonra kargo şirketinin sorumluluğu kalktığından lütfen ürünle ilgili bir problem olduğunu gördüğünüzde kargo firmasına tutanak hazırlatınız ve kargoyu teslim almayınız.

Ödeme bilgilerinizin teyit edilmesinin ardından siparişiniz hazırlanıp belirttiğiniz adrese ulaştırılacaktır.

Siparişinizin en kısa zamanda adresinize teslim edilebilmesi için sipariş tarihinden itibaren en fazla 7 gün içinde ödeme işleminin gerçekleştirilmiş olması gerekmektedir. 


Kargo ücretleri sipariş esnasında müşteriye gösterilmektedir.


Ürün değişimi, iadesi veya teslim adresinin yanlış verilmesi durumlarında oluşacak kargo masrafları müşteriye aittir.


Teslimatın gecikmesi veya benzeri gibi durumlarında bizimle iletişim kısmında belirttiğimiz eposta adresimiz ya da telefonumuzdan irtibata geçebilirsiniz. Görüşmelerinizde ve yazışmalarda mutlaka sipariş numaranızı belirtiniz.


Ödeme bilgilerinde veya teslimat adresinde bir sorun oluşması durumunda sizinle, belirtmiş olduğunuz eposta adresi veya telefon numaraları ile irtibata geçilecek; 15 gün içinde teslim edilemeyen siparişler iptal edilecektir.


Sitemizde stoksuz çalıştığımız ürünler vardır. Verdiğiniz siparişlerde tedarikçi firmaların stoklarında bulunmayan ürünler yüzünden gecikmeler yaşanabilir. Bu gibi durumlarda telefon veya e-postanızdan mutlaka size ulaşılarak haber verilecektir.

 

ÖDEMELER:

Ödemelerinizi sitemizde belirttiğimiz (kredi kartları, banka havalesi) ödeme seçenekleri ile yapabilirsiniz. 
Havale ile ödemelerde sipariş tarihinden itibaren en fazla 7 gün içinde ödeme işleminin gerçekleştirilmiş olması gerekmektedir. 
Havale işlemleri sırasında ilgili kurum tarafından talep edilebilecek "masraf" vb ücretlerin karşılanması tamamen müşteriye aittir.

Ödeme işlemini yaparken Sipariş Numarasını mutlaka belirtiniz.

Havale ile yaptığınız ödemelerde ödemenizi gösteren banka dekontunu mail adresimize (bilgi@hediyemistanbul) HAVALE DEKONT başlığı ile gönderiniz.

 

KREDİ KARTI ÖDEME PROBLEMLERİ:

Kredi Kartından ödeme yaparken problemler yaşanıyorsa bunların aşağıda belirtilen nedenleri olabilir.
 - Kredi kartı numaranızı ve/veya CVC Güvenlik Numaranızı (Kredi kartınızın arkasındaki son 3 rakam) yanlış girmiş olabilirsiniz.

 - Kredi Kartınız limit aşımına uğramış olabilir. (Bankanızla görüşünüz.)

 - Kredi Kartınızın kullanım süresi dolmuş olabilir. (Bankanızla görüşünüz.)

 - Kredi kartınız banka tarafından bloke edilmiş olabilir. (Bankanızla görüşünüz.) 

 

MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİMADDE 1 - SÖZLEŞMENİN TARAFLARI

SATICI ÜNVANI : İSTANBUL KÜLTÜR VE SANAT ÜRÜNLERİ TİC. A.Ş 

ADRES : Maltepe Mah. Topkapı Şehir Parkı Osmanlı Evleri 34010 Topkapı-Zeytinburnu-İSTANBUL TELEFON : 0212 467 07 00 - (0212) 568 60 88

WEB : www.hediyemistanbul.com E-POSTA : Bilgi@istanbulkitapcisi.com  Bundan sonra SATICI olarak anılacaktır. 

ALICI ADI SOYADI / ÜNVANI : ...... ADRES : ...... TELEFON : ...... E-POSTA : ...... Bundan sonra ALICI olarak anılacaktır.

 

MADDE 2 - SÖZLEŞMENİN KONUSU

İş bu sözleşmenin konusu, ALICI'nın, SATICI'ya ait www.istanbulkitapcisi.com web sitesinden elektronik ortamda sözleşmede bahsi geçen nitelikleri haiz ve yine sözleşmede satış fiyatı belirtilen mal/hizmetin satışı ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır. ALICI, satışa konu mal/hizmetlerin temel nitelikleri, satış fiyatı, ödeme sekli, teslimat koşulları vs. satışa konu mal/hizmet ile ilgili tüm ön bilgiler ve "cayma" hakkı konusunda bilgi sahibi olduğunu, bu ön bilgileri elektronik ortamda teyit ettiğini ve sonrasında mal/hizmeti sipariş verdiğini iş bu sözleşme hükümlerince kabul ve beyan eder.


www.hediyemistanbul.com sitesinde ödeme sayfasında yer alan ön bilgilendirme ve fatura iş bu sözleşmenin ayrılmaz parçalarıdır. 

 

MADDE 3– SÖZLEŞME TARİHİ

SATICI tarafından daha önce imzalanmış bulunan iş bu iki nüsha sözleşme, ALICI tarafından ….. tarihinde imzalanarak kabul edilmiştir. Sözleşmenin bir nüshası ALICININ e-posta adresine mail gönderilecektir. 

MADDE 4 - MAL/HİZMETİN TESLİMİ, SÖZLEŞMENİN İFA YERİ VE TESLİM ŞEKLİ

Mal/hizmet, ALICI'nın teslimini talep etmiş olduğu ...... adresinde ...... adlı kişi/kuruluşa teslim edilecektir. 

MADDE 5 - TESLİMAT MASRAFLARI VE İFASI

Teslimat masrafları ALICI'ya aittir. SATICI, web sitesinde ilan ettiği rakamın üzerinde alışveriş yapanların teslimat ücretinin kendisince karşılanacağını beyan etmişse, teslimat masrafı SATICI'ya aittir. Teslimat; stokun müsait olması ve mal bedelinin SATICI'nın hesabına geçmesinden sonra en kısa sürede yapılır. SATICI, mal/hizmeti siparişinden itibaren 30 (otuz) gün içinde teslim eder ve bu süre içinde yazılı bildirimle ek 10 (on) günlük süre uzatım hakkını saklı tutar. Herhangi bir nedenle mal/hizmet bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI mal/hizmetin teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

 

MADDE 6 - ALICININ BEYAN VE TAAHHÜTLERİ

ALICI, sözleşme konusu mal/hizmeti teslim almadan önce muayene edecek ezik, kırık, ambalajı yırtılmış vb. hasarlı ve ayıplı mal/hizmeti kargo şirketinden teslim almayacaktır. Teslim alınan mal/hizmetin hasarsız ve sağlam olduğu kabul edilecektir. Teslimden sonra mal/hizmetin özenle korunması borcu, ALICI'ya aittir. Fatura iade edilmelidir. Mal/hizmetin tesliminden sonra ALICI'ya ait kredi kartının ALICI'nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşunun mal/hizmet bedelini SATICI'ya ödememesi halinde, ALICI kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla mal/hizmeti 3 (üç) gün içinde SATICI'ya göndermekle yükümlüdür. Bu takdirde teslimat giderleri ALICI'ya aittir.


MADDE 7 - SATICININ BEYAN VE TAAHHÜTLERİ

SATICI, sözleşme konusu mal/hizmetin sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur. Sözleşme konusu mal/hizmet, ALICI'dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden SATICI sorumlu tutulamaz. SATICI, cayma beyanının kendisine ulaşmasından sonra 14 (ONDÖRT) gün içinde mal/hizmet bedelini, varsa kıymetli evrakı iade eder. Mal/hizmeti 20 (yirmi) gün içinde iade alır. Haklı gerekçelerle SATICI, sözleşmedeki ifa süresi dolmadan ALICI'ya eşit kalite ve fiyatta tedarik edebilir. SATICI mal/hizmetin ifasının imkânsızlaştığını düşünüyorsa, sözleşmenin ifa süresi dolmadan ALICI'ya bildirir. Ödenen bedel ve varsa belgeler 14 (ONDÖRT) gün içinde iade edilir. Garanti belgesi ile satılan mal/hizmetlerden olan veya olmayan mal/hizmetlerden arızalı veya bozuk olan mal/hizmetler, garanti şartları içinde gerekli onarımın yapılması için SATICI'ya gönderilebilir, bu takdirde teslimat giderleri SATICI tarafından karşılanacaktır.


MADDE 8 - SÖZLEŞMEYE KONU MAL/HİZMETİN ÖZELLİKLERİ

Mal/hizmetin Cinsi ve Türü, Miktarı, Marka/Modeli, Rengi ve Tüm Vergiler Dâhil Satış Bedeli www.hediyemistanbul.com adlı web sitesindeki mal/hizmet tanıtım sayfasında yer alan bilgilerde ve iş bu sözleşmenin ayrılmaz parçası sayılan faturada belirtildiği gibidir.


{_Kod_Açıklama_Miktar_Birim Fiyat_ Tutar}

 

MADDE 9 - MAL/HİZMETİN PEŞİN FİYATI

Mal/hizmetin peşin fiyatı sipariş sonu mail atılan örnek fatura ve ürün ile birlikte müşteriye gönderilen fatura içeriğinde mevcuttur. 

 

MADDE 10 - VADELİ FİYAT

Mal/hizmetin satış fiyatına yapılan vadeye göre fiyatı sipariş sonu mail atılan örnek fatura ve ürün ile birlikte müşteriye gönderilen fatura içeriğinde mevcuttur.

 

MADDE 11 - PEŞİNAT TUTARI

Mal/hizmetin peşinat tutarı sipariş sonu mail atılan örnek fatura ve ürün ile birlikte müşteriye gönderilen fatura içeriğinde mevcuttur. 

 

MADDE 12 - ÖDEME PLANI

ALICI'nın, kredi kartı ile ve taksitle alışveriş yapması durumunda siteden seçmiş olduğu taksit biçimi geçerlidir. Taksitlendirme işlemlerinde, ALICI ile kart sahibi banka arasında imzalanmış bulunan sözleşmenin ilgili hükümleri geçerlidir. Kredi kartı ödeme tarihi banka ile ALICI arasındaki sözleşme hükümlerince belirlenir. ALICI, ayrıca bankanın gönderdiği hesap özetinden taksit sayısını ve ödemelerini takip edebilir.

 

MADDE 13 - CAYMA HAKKI

ALICI, sözleşme konusu mal/hizmetin kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 14 (ONDÖRT) gün içinde cayma hakkını kullanabilir. Cayma hakkının kullanılması için aynı süre içinde SATICI'ya faks, e-posta ( www.hediyemistanbul.com ) veya 0212 558 11 26 nolu telefon ile bildirimde bulunulması ve mal/hizmetin 14. madde hükümleri çerçevesinde ve iş bu sözleşmenin ayrılmaz parçası olan ve www.hediyemistanbul.com web sitesinde yayınlanmış olan önbilgiler gereğince, ambalaj ve içeriğinin denenirken hasar görmemiş olası şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya ALICI'ya teslim edilen mal/hizmete ilişkin fatura aslının iadesi zorunludur. Cayma hakkına ilişkin ihbarın ulaşmasını takip eden 14 (ONDÖRT) gün içinde mal/hizmet bedeli ALICI'ya iade edilir ve 20 (yirmi) günlük süre içinde mal/hizmet iade alınır. Fatura aslı gönderilmezse, ALICI'ya KDV ve varsa diğer yasal yükümlülükler iade edilemez. Cayma hakkı nedeni ile iade edilen mal/hizmetin teslimat bedeli SATICI tarafından karşılanır.


MADDE 14 - CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK MAL/HİZMETLER

Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek mal/hizmetler, hızla bozulan ve son kullanma tarihi geçen mal/hizmetler, tek kullanımlık mal/hizmetler, kopyalanabilir her türlü yazılım ve programlardır. Ayrıca, her türlü yazılım ve programların da, DVD, DIVX, VCD, CD, MD, videokasetlerde, bilgisayar ve kırtasiye sarf malzemelerinde (toner, kartuş, şerit v.b) ile kozmetik malzemelerinde cayma hakkının kullanılabilmesi için mal/hizmetin ambalajının açılmamış, bozulmamış ve kullanılmamış olmaları şartı bulunmaktadır.

 

MADDE 15 - TEMERRÜT HALİ VE HUKUKİ SONUÇLARI

ALICI, kredi kartı ile yapmış olduğu işlemlerinde temerrüde düşmesi halinde kart sahibi bankanın kendisi ile yapmış olduğu kredi kartı sözleşmesi çerçevesinde faiz ödeyecek ve bankaya karşı sorumlu olacaktır. Bu durumda ilgili banka hukuki yollara başvurabilir; doğacak masrafları ve vekâlet ücretini ALICI'dan talep edebilir ve her koşulda ALICI'nın borcundan dolayı temerrüde düşmesi halinde, ALICI, borcun gecikmeli ifasından dolayı SATICI'nın oluşan zarar ve ziyanını ödemeyi kabul eder. 

MADDE 16 - TARAFLAR’IN BİRBİRLERİ ALEYHİNDE BEYANDA BULUNMAMASI VE SIR SAKLAMASI

İşbu sözleşmenin uygulanması nedeniyle ve uygulanması sürecinde taraflarca birbirlerine aktarılmış ya da bundan sonra aktarılacak olan kişisel verilere ilişkin olarak taraflar kişisel verileri;

 • 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nda yer alan veri işlemeye dair ilkelere ve işlenme şartlarına uygun olarak işlemek,
 • Bu verileri mevzuata uygun olarak saklamak,
 • Veri güvenliğini sağlamak ve bu konuda yeterli önlemi almak,
 • Veri sahibinin izni olmaksızın yurtiçinde ve yurtdışında bulunan üçüncü kişilere aktarmamak,
 • Aktarılma amacı dışında başka bir amaçla kullanmamak,
 • Tarafların yetkisiz çalışanı ya da üçüncü kişiler ile paylaşmamak,
 • Sözleşme amacının gerçekleşmesi ve/veya sözleşmenin sona ermesi hallerinde kişisel verileri yasal süresi içerisinde imha etmek ve imha ettiğini karşı tarafa bildirmekle yükümlüdür.

Taraflar, kendisine bu sözleşme kapsamında aktarılan/iletilen her türlü kişisel veriyi 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa uygun bir şekilde işlemeyi kabul ve taahhüt eder. Taraflar, mevzubahis yükümlülüklerin yerine getirilmemesi nedeniyle diğer taraf ya da ilgili kişinin uğrayacağı her türlü maddi ve manevi zararı tazmin etmekle yükümlü olduğunu kabul, beyan ve taahhüt ederler. Taraflar, kendisinin sözleşmeye ya da hukuka aykırı eylemleri nedeniyle gerek Kişisel Verileri Koruma Kurulu tarafından tahakkuk edilecek idari para cezalarının, gerekse savcılıklar tarafından yürütülecek cezai soruşturmaların muhatabı olduğunu kabul eder.

Taraflar, işbu Sözleşme gereği kendisi ile paylaşılan kişisel verileri, gizli bilgi olarak kabul edip süresiz olarak ifşa etmemekle yükümlü olacaktır.

Taraflar, kendisi ile paylaşılan kişisel verilerin kanuni olmayan yollar ile başkaları tarafından elde edilmesi halinde bu durumu en kısa süre içerisinde diğer tarafa bildirecektir.

İşbu sözleşme kapsamında aktarılan kişisel verilerin 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak işlendiği, aydınlatma yükümlülüğünün yerine getirildiği, ilgili kişinin kişisel verilerinin işlenmesine ve bu verilerin  işveren/kuruma aktarılmasına rıza gösterdiği hususu taraflarca  beyan edilmiştir. Taraflar, aksi durumun ortaya çıkması halinde her türlü idari ve yasal sorumluluğun kendilerine ait olduğunu, muhtemel idari para cezaları veya maddi manevi tazminat taleplerini karşılamayı kabul, beyan ve taahhüt ederler.

Taraflar aktardıkları kişisel verilerin aşağıda sayılan amaçlar doğrultusunda adı geçen kişi ve kurumlara aktarılmasına rıza göstermektedir. Buna göre;

 • Kamu hizmetlerinin ve ticari faaliyetlerinin yerine getirilebilmesi ve sürekliliğinin sağlanabilmesi amacıyla, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), İSKİ, İETT ve İBB iştirak şirketlerine,
 • Ürün ve hizmetlerin sağlanabilmesi amacıyla sınırlı olarak tedarikçilere,
 • İlgili mevzuat hükümlerine göre kamu hizmeti niteliğindeki faaliyetlerin denetimi amacıyla İBB, T.C İçişleri Bakanlığı ve ilgili sözleşmeler kapsamında denetim firmalarına,
 • Tarafların kamusal nitelikteki hizmetleri ve ticari faaliyetlerine ilişkin stratejilerin hazırlanması ve uygulanması amacıyla tedarikçilerine,
 • İlgili kamu kurum ve kuruluşlarının hukuki yetkisi dâhilinde talepleri kapsamında sınırlı olarak hukuken yetkili kamu kurum ve kuruluşlarına,

aktarabilir.


MADDE 16 - YETKİLİ MAHKEME

İş bu sözleşmeden kaynaklanabilecek ihtilaflarda, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri, bu değerin üzerindeki ihtilaflarda Tüketici Mahkemeleri yetkilidir. Tüketici Mahkemesi bulunamayan yerlerde Asliye Hukuk Mahkemeleri yetkilidir.
SATICI : İSTANBUL KÜLTÜR VE SANAT ÜRÜNLERİ TİC.A.ŞALICI : ...... TARİH : ...... 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.